We kennen het allemaal. Een dag is net te kort. Alles wil je aandacht geven. En het liefst heb je alles ook op orde. En helemaal mooi als alles in je hoofd is gedaan. Vaak is de dag dan nog niet om en is er morgen weer een nieuwe dag vol met plannen. Zo stapelen de taken zich op en probeer je de ballen in de lucht te houden.
Dit proces kost je energie. Energie die je dan niet meer kan besteden aan taken die je eigenlijk wilde doen. Dit proces gaat ten koste van je kwaliteit. Je kwaliteit van de taak, maar zeker ook van je leven.
Als mensen die mij kennen dit lezen, dan weten ze dat ik ook altijd bezig en druk ben. En dat al van dit bovenstaande herkenbaar is. Toch heb ik geleerd om te plannen, waardoor ik er goed mee om kan gaan. Maar wat plan ik dan precies? Hieronder 10 tips, die jou hopelijk ook helpen meer rust te creëren!
1o Manieren om minder te rennen
1. In het weekend plan ik maar één afspraak in de avond buiten de deur. Hierdoor is er tijd voor spontane acties en tijd voor het gezin.
2. Ik maak To do lijstjes zodat er rust is in mijn hoofd.
3. Mijn werkdagen zijn mijn werkdagen, heb ik een vrije dag dan plan ik daar niets, behalve tijd voor mezelf.
4. Mijn vrije dagen zijn echt vrij. De laptop gaat niet open. Hierdoor beleef ik veel plezier aan mijn vrije dag. Natuurlijk zijn er uitzonderingen, die zijn er overal, maar dan wel echte uitzonderingen.
5. Als er veel verplichtingen zijn maken we de afweging: is het echt noodzakelijk? Ja, dan gaan we als het kan. Nee, dan kijken we of het leuk genoeg is om toch te gaan. Zo niet, dan gaan we niet.
6. Ik heb er geen last van als we ergens niet naar toe kunnen omdat er al een afspraak staat. Dan kunnen we helaas niet en ik schrap de uitnodiging uit mijn systeem.
7. Ook leef ik met de gedachte dat vriendschap niet aankomt op hoe vaak je elkaar ziet. Hierdoor is het altijd prima, of je elkaar nu een jaar niet ziet of een maand niet. Het maakt niet uit.
8. Als het niet gaat, dan gaat het niet. En dan kom ik niet. Daar ga ik geen leugentjes voor bedenken.
9. Datzelfde geldt voor als we besluiten om ergens niet naar toe te gaan. Dan gaan we niet, maar dan zeg ik niet dat we niet kunnen. Ik zeg ook niet dat we er geen zin in hebben, maar zeg gewoon dat we er niet bij zullen zijn.
10. Probeer ook je taken af te maken. Dan is dat weer afgevinkt en dat geeft rust. Zo heb ik weleens de neiging om veel dingen tegelijk te doen. Wordt me dat teveel dan werk ik taak voor taak af.
Door duidelijk te zijn en goed te plannen heb je tijd om dingen te doen en ook af te maken. Het geeft rust in je hoofd en daardoor ook meer energie.
Liefs, Elsbeth